X
تاریخ انتشار: یکشنبه 15 تیر 1399
اختلالات تیروئید خطر ابتلا به کرونا را افزایش نمی‌دهد.

  اختلالات تیروئید خطر ابتلا به کرونا را افزایش نمی‌دهد.

امتیاز: Article Rating

فوق تخصص غدد و متابولیسم بالغین با اشاره به اینکه بیماری اختلالات تیروئید احتمال ابتلا به کرونا را افزایش نمی‌دهد، از بیماران خواست به طور منظم داروهای خود را مصرف کنند.
دکتر شایسته خلیلی با اشاره به شیوع پاندمی کرونا و ارتباط آن با مبتلایان به تیروئید اظهار داشت: کرونا بیماری نادر و نوظهوری است و درباره این موضوع که به طور قطعی چه ارگان هایی از بدن را غیر از قلب و ریه و برخی قسمت های حیاتی بدن را درگیر می کند هنوز اطلاعات کامل و جامعی وجود ندارد.
وی توضیح داد: اگر چنانچه بیماریاختلالات تیروئید تحت کنترل باشد، کرونا فرد مبتلا را مستعد بیماری نخواهد کرد.
به گفته این عضو هیئت علمی دانشگاه: خواب کافی، نداشتن استرس، استفاده از مایعات فراوان، داشتن رژیم غذایی متنوع و متعادل، استفاده از پروتئین هایی همانند گوشت قرمز و سفید و تخم مرغ و مغزها، لبنیات کم چرب، سبزیجات و میوه جات تازه می تواند به میزان قابل توجهی از بار علائم این بیماری بکاهد.

عضو هیئت علمی دانشگاه با بیان این که بیماران مبتلا به تیروئید اگر چنانچه تحت درمان های خاص دارویی هستند ، ریسک ابتلای بیشتری به کرونا نسبت  به افراد عادی جامعه ندارند خاطرنشان کرد: آنچه طی ماههای گذشته از رفتار ویروس کرونا و سابقه ویروس‌های مختلف در برخورد با تیروئید متوجه شدیم این است که اگر کسی اختلال تیروئید دارد، ریسک بیشتری برای ابتلا به کرونا ندارد و در صورتی هم که به کرونا مبتلا شود، بیماری او شدیدتر نخواهد بود.
وی با تاکید بر این که سیگار اصلی ترین فاکتور خطر برای تیروئید، است، هشدار داد: بیمارانی که تیروئید دارند هرچه سریع‌تر باید از این شرایط بوجود آمده در این بحران استفاده کنند و سیگار را ترک کنند.
فوق تخصص غدد و متابولیسم بالغین دانشگاه  خاطرنشان کرد: داروهای درمان تیروئید به هیچ عنوان باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن نمی‌شود و بیماران با خیال راحت باید داروهای خود را به شکل مرتب مصرف کنند.

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • اختلالات تیروئید خطر ابتلا به کرونا را افزایش نمی‌دهد.
  • اختلالات تیروئید خطر ابتلا به کرونا را افزایش نمی‌دهد.
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت