X
تاریخ انتشار: شنبه 04 آبان 1398
ارتقاء مرتبه علمی عضو هیئت علمی دپارتمان چشم پزشکی

  ارتقاء مرتبه علمی عضو هیئت علمی دپارتمان چشم پزشکی

امتیاز: Article Rating

در دویست و چهارمین جلسه هیئت ممیزه که سه‌شنبه ۳۰ مهرماه با حضور دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه و سایر اعضا برگزار شد، با ارتقا به دانشیاری پژوهشی دکتر نارسیس دفتریان موافقت شد.

دکتر نارسیس دفتریان متولد سال ۱۳۵۰ در تهران است. وی فارغ‌التحصیل پزشکی عمومی، بورد تخصصی چشم‌پزشکی و فلوشیپ شبکیه از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است.

دکتر دفتریان تحقیق در زمینه راهکارهای شناسایی علل و درمان بیماری‌های تحلیل برنده شبکیه که در حال حاضر غیرقابل درمان است ازجمله ایجاد ثبت کشوری بیماران مبتلا، همکاری و تحقیق درزمینهٔ پیوند سلول‌های بنیادی، تلاش در جهت راه‌اندازی واحد ژن‌درمانی، ایجاد مدل‌های حیوانی و مطالعات ترجمانی، ایجاد مدل‌های ارگانو تایپک و همکاری با بانک چشم و تحقیق درروش های جراحی شبکیه در جهت پیوند مؤثرترین سلول‌های بنیادی و القای ژن‌درمانی شامل جراحی رباتیک در شبکیه را در کارنامه علمی خود دارد.

همچنین تربیت و ایجاد روحیه تحقیق در متخصصین چشم در جهت ایجاد پیوند بین واحدهای علوم پایه پزشکی و علوم بالینی به‌منظور تحقیقات کاربردی و فن‌آوری‌ها، برگزاری کنگره‌های IRAVOکه گرد هم‌آیی تخصصی علوم پایه درزمینهٔ چشم‌پزشکی و چشم‌پزشکان کشور است و تحقیقات مشترک با مراکز خارج و داخل کشور  نیز در کارنامه وی به چشم می‌خورد.

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • ارتقاء مرتبه علمی عضو هیئت علمی دپارتمان چشم پزشکی
ثبت امتیاز
نظرات
Mahmoud sohrabi
چهارشنبه, 02 بهمن,1398
دکتر نیکخواه و دفتریان برخورد و شخصیتشان از چندین تخصص بهتره .مادام العمر شاد و پیروز باشند
ارسال نظر جدید