تاریخ انتشار: شنبه 04 آبان 1398
ارتقاء مرتبه علمی عضو هیئت علمی دپارتمان چشم پزشکی

  ارتقاء مرتبه علمی عضو هیئت علمی دپارتمان چشم پزشکی

امتیاز: Article Rating

در دویست و چهارمین جلسه هیئت ممیزه که سه‌شنبه ۳۰ مهرماه با حضور دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه و سایر اعضا برگزار شد، با ارتقا به دانشیاری پژوهشی دکتر نارسیس دفتریان موافقت شد.

دکتر نارسیس دفتریان متولد سال ۱۳۵۰ در تهران است. وی فارغ‌التحصیل پزشکی عمومی، بورد تخصصی چشم‌پزشکی و فلوشیپ شبکیه از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است.

دکتر دفتریان تحقیق در زمینه راهکارهای شناسایی علل و درمان بیماری‌های تحلیل برنده شبکیه که در حال حاضر غیرقابل درمان است ازجمله ایجاد ثبت کشوری بیماران مبتلا، همکاری و تحقیق درزمینهٔ پیوند سلول‌های بنیادی، تلاش در جهت راه‌اندازی واحد ژن‌درمانی، ایجاد مدل‌های حیوانی و مطالعات ترجمانی، ایجاد مدل‌های ارگانو تایپک و همکاری با بانک چشم و تحقیق درروش های جراحی شبکیه در جهت پیوند مؤثرترین سلول‌های بنیادی و القای ژن‌درمانی شامل جراحی رباتیک در شبکیه را در کارنامه علمی خود دارد.

همچنین تربیت و ایجاد روحیه تحقیق در متخصصین چشم در جهت ایجاد پیوند بین واحدهای علوم پایه پزشکی و علوم بالینی به‌منظور تحقیقات کاربردی و فن‌آوری‌ها، برگزاری کنگره‌های IRAVOکه گرد هم‌آیی تخصصی علوم پایه درزمینهٔ چشم‌پزشکی و چشم‌پزشکان کشور است و تحقیقات مشترک با مراکز خارج و داخل کشور  نیز در کارنامه وی به چشم می‌خورد.

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • ارتقاء مرتبه علمی عضو هیئت علمی دپارتمان چشم پزشکی
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت