تاریخ انتشار: یکشنبه 31 فروردین 1399
التهاب چشم ؛ تهاجم کووید ۱۹

  التهاب چشم ؛ تهاجم کووید ۱۹

امتیاز: Article Rating

التهاب چشم هم می تواند از نشانه های تهاجم کووید ۱۹ باشد.
 استاد دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با اشاره به اینکه قرمزی و یا التهاب چشم می تواند از نشانه های تهاجم ویروس کرونا باشد گفت: ترشحات اشکی دقیقا همانند مخاط بینی عامل انتقال کروناست.
دکتر مرتضی انتظاری با اشاره به راههای اننقال ویروس کووید ۱۹ از طریق چشم اظهار کرد: کرونا چشم ها را از طریق ورم ملتحمه، همراه با قرمزی، اشک و سوزش چشم درگیر می کند.
 این استاد دانشگاه افزود: حتی بیمارانی را داشته ایم که مدت ها صرفا با این عوارض درگیر بوده اند و بهبودی در وضعیت چشمی ایجاد نشده  و این ورم، التهاب و سوزش به صورت بیماری ادامه دار این افراد را درگیر کرده است.

وی با بیان این که ترشحات اشکی مبتلایان به کرونا به قطعیت می تواند عامل انتقال این ویروس باشد تاکید کرد: از تماس نزدیک با مبتلایان باید پرهیز کرد چرا که این بیماری صرفا از طریق عطسه و سرفه فرد مبتلا منتقل نمی شود بلکه ترشحات اشکی نیز می تواند عامل مهمی برای انتقال ویروس بیاید کرونا محسوب شود.
این استاد دانشگاه گفت: ترشحات اشکی دقیقا همانند مخاط بینی می تواند عامل انتقال ویروس کووید ۱۹ باشد بنابراین در محیط های عمومی هرگز به چشمان خود دست نزنید و شست و شوی مکرر دست ها را فراموش نکنید.
دکتر انتظاری با بیان این که محافظت از چشم ها تا پایان ریشه کنی پاندمی کرونا ضرورت دارد توصیه کرد: اگر مجبورید در محل های عمومی و یا تجمعات حاضر شوید این موضوع را به خاطر داشته باشید که صحبت کردن، عطسه کردن و
به طور کلی ترشحات افراد مبتلا می تواند شما را بیمار کند، بنابراین استفاده از شیلدهای محافظ چشم در محیط های شلوغ، آلوده و پرتراکم ضرورت دارد. 
وی با بیان این که قطرات آزاده شده توسط ناقلین ممکن است تا فاصله بیش از دومتری هم خطر انتقال داشته باشد خاطرنشان کرد: سعی کنید فاصله حداقل دومتری خود را با افراد رعایت کنید.
فلوشیپ بیماریهای شبکیه بیمارستان امام حسین(ع) نیز در بخش دیگری درباره اعمال غیر اورژانسی بیماریهای چشمی در دوران کرونا توضیح داد: برخی افراد اصرار به انجام اعمال جراحی الکتیو در دوران کرونا دارند. باید متخصصان این موضوع را مورد توجه قرار دهند که قبل از انجام اعمال جراحی آزمایش خون و تست های ریه را در دستور کار قرار دهند و در صورت مثبت شدن تست کرونا این موارد را به زمان دیگری موکول کنند.
دکتر انتظاری درباره ناقلین بدون علامت کرونا نیز گفت: همچنین باید قبل از کلیه اعمال جراحی  تست های تکمیلی نیز انجام شود چرا که تحقیقات جهانی نشانگر این مطلب است  که افرادی که در دوره نهفته بیماری هستند و اعمال جراحی هم انجام می دهند به مراتب بیشتر از سایرین در معرض مرگ و میر کرونا قرار دارند.

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • التهاب چشم ؛ تهاجم کووید ۱۹
  • التهاب چشم ؛ تهاجم کووید ۱۹
ثبت امتیاز
نظرات
cheap nike air max
جمعه, 02 آبان,1399
The film is adapted in 1998 a comic second-Marvel, provides cheap air max shoes a new face to the vampire movies, White Nike Air cheap air max 1 Max Air Max White And Black | ZOLL Medical .. While Sherlock Holmes has recently appeared in the modern London or Jekyll and Hyde had suffered the same cheap nike mens fate some years before NBC decides not to cheap nike zoom bring back Vlad in our time but in Victorian.
ارسال نظر جدید