X
تاریخ انتشار: چهارشنبه 16 بهمن 1398
درمان یکصد و دهمین بیمار در کلینیک رادیولوژی مداخله ای و درمانهای کم تهاجمی

  درمان یکصد و دهمین بیمار در کلینیک رادیولوژی مداخله ای و درمانهای کم تهاجمی

امتیاز: Article Rating

دکتر سید علی اکبرمهدوی " متخصص رادیولوژی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی" از درمان یکصد و دهمین بیماردر کلینیک رادیولوژی مداخله ای و درمانهای کم تهاجمی خبر داد.
این عضو هیئت علمی عنوان کرد : کلینیک رادیولوژی مداخله ای و درمانهای کم تهاجمی در بیمارستان امام حسین (ع) از بهمن ماه 1397 شروع به کار کرد. رادیولوژی مداخله ای یا Interventional Radiology که به اختصار IR هم نامیده می شود رشته ای فوق تخصصی از علوم پزشکی می باشد . در این رشته ، از روش های کم تهاجمی جراحی به همراه تصویر برداری پزشکی برای تشخیص و درمان بیماری ها استفاده می شود . اگر چه طیف خدمات مورد استفاده توسط رادیولوژیست مداخله ای بسیار متنوع است ، اما کلیه این روش ها برای راهنمایی اعمال جراحی کم تهاجمی در جهت کاهش ریسک خطرو عوارض در بیماران بهره می برد . بسیاری از بیماری هایی که در گذشته نیاز به جراحی های وسیع داشته اند ، اکنون با کمک این تکنیک ها با روش های Interventional بدون جراحی درمان می شوند.
وی بیان داشت : تقریبا تمامی اقداماتInterventional  با ایجاد یک شکاف کوچک در پوست قابل انجام است و در نتیجه عوارض کمتری در بر دارد. از مزایای رادیولوژی مداخله ای می توان به مواردی از قبیل کاهش خونریزی در هنگام عمل ،کاهش میزان عفونت ، کاهش زمان جراحی و در اغلب موارد عدم استفاده از بیهوشی اشاره کرد. رادیولوژی مداخله ای پیوسته در حال پیشرفت است و درسالهای اخیر متخصصین این رشته با ابداع وسایل مورد نیاز و تکنیک های جدید ، خدمات بسیار ارزنده ای را به جامعه پزشکی ارائه کرده اند .


دکتر مهدوی افزود : بیمارستان امام حسین (ع) به عنوان بزرگترین بیمارستان شرق تهران و یکی از اصلی ترین مراکز آموزشی درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، روزانه به تعداد بسیاری از بیماران خدمت رسانی می کند . بخش وسیعی از اقدامات پزشکی در حیطه رادیولوژی مداخله ای در این کلینیک قابل انجام می باشد که از ان جمله می توان به مواردی از قبیل آمبولکتومی ریه ، درمان زخم پای دیابتی ، شیمی درمانی داخل کبدی با روش کموامبولیزاسیون ، RF ابلیشن و استنت گذاری صفراوی ، رفع تنگی های عروق اندامها ، درمان خونریزی گوارشی ، درمان هموپتزی ، درمان فیبروم رحم و خونریزی های پس از زایمان ، تعبیه فیلتر IVC، درمان ترومبوز وریدی DVT و ... اشاره کرد.
این عضو هیئت علمی افزود : اقدامات ذکر شده و بسیاری دیگر از اقدامات تشخیصی یا درمانی غیرتهاجمی توسط متخصص رادیولوژی مداخله ای در کلینیک رادیولوژی مداخله ای و کم تهاجمی بیمارستان امام حسین(ع) قابل انجام می باشد و کلیه بیماران به صورت مستقیم و یا پس از ارجاع توسط پزشک معالج خود می توانند به این درمانگاه مراجعه نمایند.  
شایان ذکر است : کلینیک اینترونشنال  رادیولوژی  بیمارستان امام حسین (ع) روزهای یکشنبه و سه شنبه از ساعت 8 الی 14 در واحد آنژیوگرافی پریفرال پذیرای بیماران می باشد. مراجعین محترم می توانند جهت اخذ نوبت با شماره 77583043 تماس حاصل نمایند. 

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • درمان یکصد و دهمین بیمار در کلینیک رادیولوژی مداخله ای و درمانهای کم تهاجمی
  • درمان یکصد و دهمین بیمار در کلینیک رادیولوژی مداخله ای و درمانهای کم تهاجمی
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید