X
تاریخ انتشار: شنبه 30 فروردین 1399
پروتکلهای درمانی در سرطان و شیمی درمانی در پاندمی کرونا

  پروتکلهای درمانی در سرطان و شیمی درمانی در پاندمی کرونا

امتیاز: Article Rating

با اجرای برنامه های حمایتی در بیمارستان امام حسین(ع)، مراجعه حضوری بیماران مبتلا به سرطان کاهش یافت.
  عضو هیئت علمی گروه رادیوآنکولوژی بیمارستان امام حسین(ع) از طراحی پروتکل های هفتگی، دوهفته ای، خوراکی و تزریقی برای بیمارانی که با روش های شیمی درمانی درمان می شوند در بیمارستان امام حسین(ع) خبر داد و گفت: در این برنامه های حمایتی موارد مختلفی گنجانده شده است که می توان با راهکارهایی از مراجعه حضوری بیماران به بیمارستان کاست.
دکتر علی یعقوبی جویباری اظهار کرد: گروههایی تحت عنوان گروههای پرخطر در مواجه با ویروس کرونا قرار دارند و افرادی که شیمی درمانی می شوند در گروههای پرخطر ابتلا به این ویروس قرار دارند.
 وی با اشاره به شرایط دشوار بیماران مبتلا به سرطان و از طرفی بروز پاندمی کرونا ادامه داد: افرادی که تحت درمان های کموتراپی قرار دارند، به مراقبت های اولیه ای بیشتری برای مبتلا نشدن به کرونا نیاز دارند و این مراقبت ها باید به مراتب با شدت بیشتری انجام شود.
عضو هیئت علمی دانشگاه گفت: شیمی درمانی در برخی از بیماران به عنوان درمان علاج بخش انجام می شود در نتیجه تغییرات  ویروسی و بروز پاندمی کرونا نباید خللی در روند درمان این افراد ایجاد کند.

وی تاکید کرد: این افراد باید با رعایت اصول بهداشتی لازم درمان های خود را طبق پروتکل های اصلی توصیه شده توسط وزارت بهداشت انجام دهند.
دکتریعقوبی افزود: باید میزان سود و منفعت شیمی درمانی برای تمامی بیمارانی که تحت درمان قراردارند، مشخص شود تا بتوانیم درمان های بعدی را توصیه کنیم.
 به گفته این عضو هیئت علمی دانشگاه، بررسی مرحله شیمی درمانی برای ادامه یا قطع روند درمان ضرورت دارد چرا که باید ارزیابی شود که آیا این درمان ها در مواجه با خطرات ناشی از احتمال ابتلای بیمار به کرونا می ارزد یاخیر.
وی ادامه داد: گروه دوم بیماران، دارای گسترش دور دست بیماری هستند، این بیماران سود کمتری از شیمی درمانی می برند بنابراین به نظر می رسد به تعویق انداختن مراحل شیمی درمانی می تواند برای این افراد مناسب تر و مفید تر باشد.
دکتر یعقوبی جویباری ادامه داد: برای تمامی بیماران نمی توان با یک پروتکل یا دستورالعمل فعالیت های درمانی را انجام داد بلکه لازم است این مهم بررسی شود.

دکتر یعقوبی جویباری از طراحی پروتکل های هفتگی، دوهفته ای، خوراکی و تزریقی برای گروههای مختلفی که تحت درمان های شیمی درمانی هستند در بیمارستان امام حسین(ع) خبر داد و توضیح داد: در این برنامه های حمایتی موارد مختلفی گنجانده شده است که حتی می توان با راهکارهایی مراجعات بیماران به بیمارستان کمتر شود.
وی ادامه داد: با پروتکل های تغییر یافته می توان درمان های مشابه و تاثیرگذاری برای بیماران تجویز کرد و یا در برخی موارد از روش های خوراکی به جای روش های تزریقی استفاده کرد تا مراجعات بیماران به مراکز درمانی کاسته شود.
عضو هیئت علمی دانشگاه در ادامه از اجرای درمان های سرپایی شیمی درمانی خبر داد و گفت: این درمان ها سابق بر این بین  ۴۸ یا ۴۶ ساعت زمان بر بوده ولی با تدابیری که اتخاذ شده بیمارحداکثر دو تا سه ساعت بیشتر در بیمارستان حضور ندارد.
وی با تاکید بر این که با کاهش مراجعان در اتاق های انتظارزنجیره انتقال کووید ۱۹ نیز قطع خواهد شد اظهار کرد: به افراد بهبود یافته نیز توصیه می شود تا جایی که امکان دارد از مراجعه حضوری برای چکاپ های دوره ای در دوران پاندمی پرهیز کنند.
دکتر یعقوبی جویباری از برقراری ارتباط  از طریق شبکه های اجتماعی با بیماران مبتلا و بهبود یافته  این مرکز درمانی و بهداشتی خبر داد و خاطرنشان کرد: بیماران می توانند بدون مراجعه حضور از طریق شبکه های اجتماعی از مشاوره پزشکان بهرمند شوند.
وی همچنین درباره غربالگری و انجام  اعمال تشخیصی بیماران نیز گفت: با مشورت پزشک بهتر است خیلی از موارد تشخیصی تا پایان پاندمی به تعویق بیفتد.
عضو هیئت علمی دانشگاه اطمینان به پزشک معالج و تیم درمان را بهترین راه حل برای درمان مناسب ذکر کرد.
وی به افرادی که تحت درمان های کموتراپی یا شیمی درمانی هستند نیز توصیه کرد: تا جائیکه ممکن است مراجعات خود به مراکز درمانی را به حداقل برسانند، در مراکز درمانی فاصه حداقل یک متری خود را با بیماران قبلی و بعدی رعایت کرده، با حداقل نفرات همراه در مراکز درمانی حضور پیدا کنند و بهداشت عمومی و فردی را با باشدت بیشتری رعایت کنند.
عضو هیئت علمی دانشگاه در ادامه رعایت  فاصله های اجتماعی، استریل کردن سطوح  درمحیط منازل، جدا کردن وسایل شخصی، شست و شوی مدام دست ها خصوصا قبل از هر وعده غدایی، تعویض و شست و شوی لباس ها بعد از هربار مراجعه به مراکز درمانی را مورد تاکید قرار داد.

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • پروتکلهای درمانی در سرطان و شیمی درمانی در پاندمی کرونا
  • پروتکلهای درمانی در سرطان و شیمی درمانی در پاندمی کرونا
ثبت امتیاز
نظرات
cheap nike air max
چهارشنبه, 19 شهریور,1399
The film is adapted in 1998 a comic second-Marvel, provides a new face to the cheap air max shoes vampire movies, White Nike Air Max cheap air zoom Air Max White And Black | ZOLL Medical .. Whil cheap nike mens Sherlock Holmes has recently appeared in the modern London or Jekyll and Hyde had suffered the same fate some years before NBC cheap air max classic bw decides not to bring back Vlad in our time but in Victorian.
ارسال نظر جدید