تاریخ انتشار: دوشنبه 29 اردیبهشت 1399
گزارش اقدامات بیمارستان در دوران کرونا در روزنامه فرهیختگان

  گزارش اقدامات بیمارستان در دوران کرونا در روزنامه فرهیختگان

امتیاز: Article Rating

به گزارش خانم سارا طاهری ؛ روزنامه نگار ، تاریخ درج گزارش 29 اردیبهشت 99

بیش از دو ماه از اعلام خبر اولین مورد مرگ‌ومیر در اثر ابتلا به کرونا در کشورمان می‌گذرد، اما همچنان شاهد اطلاعیه‌ها، هشدار‌ها و توصیه‌‌های متعدد و گوناگونی هستیم که چه کنیم تا این میزان ابتلا و به‌دنبال آن مرگ‌ومیر کاهش یابد. تقریبا تمام بیمارستان‌‌های کشور نیز درگیر خدمات‌رسانی به این بیماران شده‌اند.

بیمارستان امام حسین (ع) هم تنها بیمارستان جنرال شرق تهران است که بخش‌‌های عفونی، ارتوپد، زنان و چند‌بخش دیگر را به بیماران مشکوک به کرونا اختصاص داده است. این مرکز در تهران یکی از مراکز وابسته به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی-درمانی شهیدبهشتی است که تمام کادر درمانی آن وظیفه رسیدگی به بیماران مشکوک به کرونا را برعهده دارند. کادر درمان بیمارستان امام حسین(ع) از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا آموزش دیده و طی این مدت چندین کارگاه آموزش تخصصی هم برای آنها برگزار شده است. حجم اصلی کار بر دوش پرستاران و پزشکان است، چراکه شیفت‌‌های زیادی را برای رسیدگی به بیماران تحمل می‌کنند و برخی از آنها زمان استراحت خود را در بیمارستان می‌گذرانند تا در دسترس باشند. در این بیمارستان در اسفند و فروردین‌ماه روزانه 200 تا 230 بیمار کرونایی در تمام بخش‌‌ها بستری بودند که البته تعداد قابل‌توجهی از آنها بهبود یافته و مرخص شده‌اند.

بیمارانی که مشکوک به کرونا بوده‌اند، پیش از آنکه مرخص شوند، برای پیشگیری از ابتلای دوباره آموزش‌‌هایی را می‌بینند و معاونت درمان بیمارستان هر روز با بیماران یا خانواده‌هایشان تماس می‌گیرد و وضعیت عمومی آنها را پرس‌وجو می‌کند. مسئولان این بیمارستان معتقدند مراقبت بعد از درمان در نوع خود می‌تواند از بروز بیماری پیشگیری کند.

خدمات این بیمارستان به بیماران کرونایی به‌قدری قابل‌توجه بود که اوایل فروردین‌ماه اسحاق جهانگیری، معاون‌اول رئیس‌جمهوری از بیماران‌ بخش کرونای بیمارستان بازدید کرد و از نزدیک در جریان نحوه خدمت‌رسانی به مردم قرار گرفت. او طی این بازدید اعلام کرد که نسبت جان‌باختگان کرونا در بیمارستان امام حسین(ع) به نسبت کشوری کمتر بوده است. همچنین براساس تصمیم‌گیری‌های صورت‌گرفته در تیم اجرایی بیمارستان، اتاق‌های عمل ویژه بیماران عادی و بیماران کرونایی درنظر گرفته شد و موازین بهداشتی و ایمنی کامل لحاظ شد.

   طراحی سایت آموزش مجازی توسط معاونت آموزشی بیمارستان

از اوایل اسفندماه هم با شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌ها و شرایط قرنطینه، پروسه آموزش در کشور و بالطبع در دانشگاه و بیمارستان تحت‌تاثیر قرار گرفت. بنابراین مسئولان بیمارستان امام حسین (ع) برای پیشگیری از آسیب‌های آموزشی تلاش کردند همگام با سیاست‌های وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، بستر‌ها و پروتکل‌هایی درراستای تداوم فرآیند‌های آموزشی فراهم کنند. بنابراین پس از هماهنگی با معاونت آموزشی دانشگاه، بستری فراهم شد تا اساتید دپارتمان‌های مختلف، آموزش‌های تخصصی جهت فراگیران را در تمام سطوح پیاده کنند و به این ترتیب به‌صورت موازی با سامانه نوید و سایر سامانه‌‌های اعلام‌شده توسط دانشگاه برنامه‌‌های آموزشی در سطح بیمارستان اجرا شد.

از اواسط فروردین‌ماه سامانه آموزش مجازی بیمارستان طراحی شد، ازاین‌رو اساتید می‌توانند فایل‌های آموزشی خود را به‌صورت مجازی ضبط کرده و در سامانه آپلود کنند تا سایر اعضای هیات‌علمی و فراگیران به این فایل‌ها دسترسی داشته باشند.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • گزارش اقدامات بیمارستان در دوران کرونا در روزنامه فرهیختگان
  • گزارش اقدامات بیمارستان در دوران کرونا در روزنامه فرهیختگان
ثبت امتیاز
نظرات
علی سادات پارسی
پنجشنبه, 13 شهریور,1399
سلام وقتتان بخیر ، بنده علی سادات پارسی هستم که 15 روز بخاطر بیماری ریوی و کرونا بستری در آی س یو وبخش بیمارستان فرهیختگان مزاحمتان بودم ، با اینکه وضع مناسبی نداشتم ولی بیمارستان را لوح سفیدی دیدم که هیچ گونه لکه سیاهی به خودش نداشت و فکر کنم این موفقیت به مدیر و سوپروایزر وپزشکان و پرستاران دل سوز بر میگردد ، آرزو می کنم هیچ وقت این لوح آلوده به لکه سیاهی نشود وهمیشه سفید بماند ، آرزوی سلامتی و آرامش و موفقیت برای همه پرسنل بیمارستان را دارم ،انشاالله ،با تشکر وقدردانی وسپاس پارسی
نازی خوشحال
دوشنبه, 12 آبان,1399
چرا برای بیمار کرونایی ساعت ملاقات گذاشتین؟ و اجازه ملاقات گذاشتین؟ خانواده بیمار نگفتن بیمارشون به علت کرونا بستریه گفتن به خاطر شوک عصبی و سابقه ام اس تو بخش مغز و اعصاب بستریه ولی دلیلش کرونا بوده و بعد ملاقات فهمیدیم بیمارستان امام خمینی نباید اجازه ی ملاقات میداد
سهیل
چهارشنبه, 05 آذر,1399
سلام ما دربیمارستان امام حسین تهران یک دختر جوان به اسم شقایق فرامزی اورده ایم سری به من لطفا اطلاع بدین کجا هستش و به چه دلیلی کرونا گرفته الان میگن که فوت شده اقا یا خانم محترم من خودم با نیروی الف ط سر کار دارم ازتون خواهش مندم دلیلش رو به من بگید وگر نه هرچه دیدید خودتون دیدید
سهیل
چهارشنبه, 05 آذر,1399
دلیل مردنش چه بوده و چرا 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭ازتون خواهش میکنم اون هیچ مشکلی نداشته
پنجشنبه, 20 آذر,1399

La montre n'est pas seulement un outil d'enregistrement du temps, c'est une interprétation du style et de l'esprit. La naissance de chaque modèle 1 incarne le design intentionnel de la marque et porte l'accumulation historique de la marque qui, issue de la poursuite persistante des horloges et du chronométrage, a permis aux ma?tres horlogers d'ouvrir de nouvelles voies et de lancer de nouveaux modèles. Lorsque vous avez besoin d'un
montre copy pas cher, vous devez vous rendre aumagasin pour en savoir plus et en faire l'expérience vous-même. Chaque fois que vous entrezdans le monde des montres, vous en tomberez amoureux sans le savoir. Il y a toujourscelui qui vous Reloj barato pour l'introduction des montres associées.
ارسال نظر جدید