تاریخ انتشار: یکشنبه 20 مرداد 1398
هفته جهانی تغذیه با شیر مادر

  هفته جهانی تغذیه با شیر مادر

امتیاز: Article Rating

"توانمندسازی والدین ، تقویت تغذیه با شیر مادر، حال و آینده" شعار هفته جهانی تغذیه با شیر مادردر سال 2019

همزمان با هفته جهانی تغذیه با شیر مادر از تاریخ98/5/10 لغایت98/5/16 برنامه های ویژه ای در بیمارستان امام حسین (ع) برگزار گردید.
راحله زندی "مسئول آموزش به بیمار" بیان کرد : در راستای اهمیت تغذیه با شیر مادر،کلاسهای آموزشی در بخش زنان و درمانگاه زنان جهت مادران برگزار گردید. در این کلاسها در زمینه مزایای شیردهی برای مادر، اهمیت تغذیه انحصاری با شیرمادر تا 6 ماه ، اهمیت تماس پوست با پوست ، وضعیت صحیح شیردهی ، دفعات و مدت زمان شیردهی در هروعده ، راه های اطمینان از کفایت دریافت شیرمادر ، علل تولید ناکافی شیرمادر، نحوه تشخیص گرسنه بودن کودک (علائم زودرس ودیررس)، نحوه و مراحل دوشیدن شیر با دست یا دستگاه شیردوش ، نحوه نگهداری شیردوشیده شده در منزل ، نحوه خوراندن شیر دوشیده شده به کودک ، خطرات تغذیه با شیرمصنوعی و شیشه شیر و گول زنک توضیحاتی به مادران ارائه شد.
وی افزود : جهت ترغیب مادران به شیردهی ، روزانه کلاس های آموزش شیردهی در بخش های زنان و زایمان و بلوک زایمان برگزار گردید. همچنین پوسترهای شیردهی با شعار سال 2019 طراحی و در بخش های بلوک زایمان ، زنان و زایمان و نوزادان نصب گردید. پمفلت های آموزشی به مادران باردار و مادران شیرده ارائه شد. سی دی های آموزش شیردهی در اختیارمادران دارای نوزادان نارس ، دوقلو و نیز افراد دارای مشکل شیردهی قرار گرفت . همچنین تیم اجرایی بیمارستان در بخش زنان و زایمان حضور یافتند و گلدانهای گل به مادران باردار و شیرده اهدا نمودند .

اشتراک گذاری
تصاویر
  • هفته جهانی تغذیه با شیر مادر
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت